איך לבחור חבילת אחסון טובה לאתר?

איך לבחור חבילת אחסון טובה לאתר?

כמעט כל חברת אחסון אתרים מציעה ללקוחותיה 2-5 חבילות אחסון אתרים שונות. בחירת חבילת אחסון מתאימה, מספקת ונכונה לאתר יכולה לחסוך לך הרבה מאוד כסף במהלך השנים מבלי לוותר על הביצועים הנחוצים לך.

אם אין לך שום ידע מקדים בנושא, ההמלצה שלי היא להיצמד לחבילות האחסון הבסיסיות של חברות מובילות בשוק אשר מאחסנות מיליוני אתרים בחוות שרתים ענקיות בעולם.

איך לבחור חבילת אחסון טובה לאתר?

בחירת חבילת אחסון לאתר יכולה להשפיע על הביצועים, העלויות החודשיות והזמינות של האתר החדש/הקיים שלך. אם יש לך קמפיין פרסום בגוגל – לא הייתה רוצה שהאתר ייפול לך בכל פעם שמישהו נכנס לאתר…

לפי דעתי, בשביל לבחור חבילת אחסון אתרים טובה אין צורך להכיר כל רכיב ומאפיין בשרת האחסון (למרות שזה כמובן לא מזיק…) וניתן להשוואת את התהליך לרכישת מחשב נייד או מכונת כביסה חדשה – אין צורך להכיר את כל רכבי המכשיר, אלא לדעת מהם הפרמטרים החשובים עבורך.

בעיני, 4 הפרמטרים החשובים ביותר בעת בחירת חבילת אחסון לאתר הם:

  1. אמינות הספק – אמינות חברת האחסון חשובה מאוד וברוב המקרים ההמלצה שלי היא לבחור בחברה ותיקה, בעלת רקורד מוכח בשוק האחסון המקומי או הבינלאומי. חברת אחסון אמינה תוכל להעניק לך לא רק שירותי אחסון בעלי זמינות גבוהה, אלא גם תמיכה בשעת משבר דרך מספר ערוצי תמיכה (טלפון, אימייל, מערכת כרטיסיות, צ'ט וכדומה).
  2. גמישות הספק – במידה ואינך יודע איזו חבילה מתאימה עבורך, ההמלצה שלי היא להתחיל עם החבילה הקטנה ולגדול ביחד עם קצב הגידול של האתר. כל חברות האחסון שהוצגו קודם לכן נותנות ללקוח גמישות מקסימלית בשדרוג או שנמוך של חבילת האחסון בהתאם לביצועים בשטח.
  3. מאפיינים טכניים – חשוב מאוד לבחור בספק אחסון אשר מקפיד על עדכון שוטף של תוכנת וחומרת השרתים. חבילת אחסון טובה כוללת פאנל ניהול מקצועי (cPanel או Direct Admin) בשילוב עם Fantastico (כלי אשר מאפשר לך להתקין מערכות ניהול תוכן או סקריפטים שונים על גבי השרת בלחיצת כפתור), גירסאות אחרונות של PHP ו – MySQL בלינוקס או גירסאות אחרונות של .NET ו – MS-SQL בווינדוס.
  4. מחיר חודשי – עבור 99% מהאתרים בעולם, חבילת אחסון טובה לא צריכה לעלות יותר מ – 10$ לחודש, כאשר ברוב המקרים העלות היא באזור ה – 2$-7$ לחודש בהתחייבות שנתית או דו-שנתית.

לסיכום, בעת בחירת חבילת אחסון אתרים לאתר מומלץ לשים לב לפרמטרים העיקריים (אמינות, גמישות, מאפיינים טכניים וכמובן, המחיר החודשי) אשר משפיעים עליך בצורה ישירה.

אם אתה רוצה לישון בשקט ולדעת שיש מישהו שדואג לך, כל אחת מהחברות הנ"ל תוכל להעניק לך את השירות, הביצועים והמחירים הטובים ביותר.