חיפוש דומיין לאתר

אחד הדברים הראשונים שעליך לעשות על מנת להקים אתר אינטרנט, הוא לחפש ולרשום דומיין (כתובת) לאתר.

ההמלצה שלי היא לא להקל ראש בעת חיפוש דומיין פנוי לאתר שלך. איתור דומיין טוב יעזור לך ליצור אמון מול קהל הלקוחות והגולשים באתר, לבנות מותג לאורך זמן ולגרום ללקוחות שלך לזכור אותך ולא את המתחרים שלך 🙂

על מנת לחפש דומיין פנוי תוכל להשתמש במנועי החיפוש של הרשמים המוסמכים ברשת. בין הרשמים המומלצים ביותר בישראל ובעולם ניתן למצוא את החברות הבאות:

#@! חברות #!@

בכל אחת מהחברות הנ"ל, תוכל למצוא מנוע חיפוש WHOIS אשר מחובר למאגרי המידע של ארגון התקינה העולמי. לאחר חיפוש הדומיין הרצוי מבחינתך, מנוע החיפוש יוכל להציג לך אם הדומיין פנוי לרישום מיידי או שהוא תפוס כבר על ידי אדם/חברה אחרת.

3 טיפים לחיפוש דומיין טוב לאתר שלך

זה לא משנה אם יש לך אתר אישי או אתר עסקי, באמצעות הטיפים הבאים תוכל לחפש דומיין פנוי אשר יוכל לשמש אותך בהתאם לצרכים שלך.

  1. KISS – עקרון ה – Keep It Simple Stupid פועל גם בשוק הדומיינים. נסה לחפש דומיינים קצרים ככל האפשר, בעלי משמעות ושניתן לזכור אותם בקלות. לפי מחקרי עבר, ל – 100,000 האתרים הפופולריים ביותר ברשת יש בממוצע כ – 9.1 תווים בשם הדומיין.

    חיפוש דומיין לאתר

  2. זכויות יוצרים – על מנת לא להסתבך מבחינה משפטית בעתיד, מומלץ בחום להימנע מרכישה של דומיינים אשר יכולים להוות הפרה של סימנים מסחריים או זכויות יוצרים של חברות מקומיות ובינלאומית. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא לשנות את שם הדומיין לאחר שכבר יצרת לו ותק, מיתוג ונוכחות באינטרנט.
  3. יצירתיות – בעת חיפוש שם דומיין פנוי לאתר, יצירתיות היא שם המשחק. נסה להיות כמה שיותר יצירתי, חדשני ומתקדם באמצעות חיבור של מספר ביטויים (למשל, YouTube), שימוש בסיומות או קידומות (למשל, Shopify) או אפילו להמציא שם ייחודי לחלוטין.

לסיכום, חיפוש וקניית דומיין הוא הצעד הראשון שאתה עושה לבניית הנוכחות שלך ברשת. חשוב לזכור שהדומיין שתרכוש ישפיע בצורה ישירה על הרושם הראשוני שהגולשים יקבלו עליך, על האתר או העסק שלך.